tel.: +48 601 072 380, e-mail: biuro@wizyatabe.pl

Procedura wizowa

Cała procedura wizowa sprowadza się do kilku etapów:
- zrobienie opłaty wizowej
- zrobienie zdjęcia wizowego
- wypełnienie wniosku wizowego
- przygotowanie dokumentów
- ustalenie terminu spotkania
- rozmowa z konsulem
- odbiór paszportu z wizą
 

Najważniejszymi etapami w całej procedurze są bez wątpienia etapy związane z prawidłowym przygotowaniem wniosku wizowego DS -160, zebraniem odpowiednich dokumentów oraz sama rozmowa w Konsulacie. Są to trzy decydujące czynniki, na podstawie których pracownik konsulatu podejmuje decyzje czy wiza może nam być wydana. W momencie starania się o wizę paszport powinien być ważny 6 miesięcy ponad planowany pobyt w Stanach Zjednoczonych. Jeśli ważność paszportu jest krótsza niż 6 miesięcy, wiza może być wydana, jednak zezwolenie na pobyt w USA zostanie ograniczone do daty ważności paszportu. Jeśli paszport stracił ważność wcześniej niż posiadana w nim wiza, mogą Państwo nadal podróżować do Stanów Zjednoczonych na jej podstawie, o ile nie została ona zniszczona. W takim przypadku należy podróżować z dwoma paszportami starym w którym mamy wizę oraz nowym.

Z dniem 10 grudnia 2007 r. Konsulaty w Warszawie i Krakowie rozpoczęły procedurę pobierania odcisków palców od osób starających się o wizę Amerykańską. Procedura ta nie obowiązuje osób które starają się o wizę dyplomatyczną. Osoby poniżej 14 roku życia oraz osoby powyżej 79 lat, jak również osoby wymagające pilnej interwencji medycznej także są zwolnione z tej procedury.

Od dłuższego czasu funkcjonują nowe wnioski wizowe, które zastąpiły dotychczas obowiązujące wnioski DS-156 oraz DS 157. Nowe wnioski DS-160 są wysyłane on-line. A na rozmowę do Konsulatu zabieramy wydrukowane potwierdzenie złożenia takiego wniosku z numerem, który zostaje mu nadany.
Oprócz takiego potwierdzenia należy zabrać ze sobą:
- ważny paszport
- potwierdzenie wniesienia opłaty wizowej
- potwierdzenie ustalenia spotkania w Konsulacie
- zdjęcie wizowe w wersji papierowej
- inne dokumenty, które mają nam pomóc w procesie aplikacji

Ustalenie terminu spotkania w Konsulacie:

Od 16 sierpnia 2012 r. obowiązują nowe procedury wizowe. Aby ustalić termin spotkania należy wnieść opłatę wizową. Mając potwierdzenie wniesienia opłaty oraz wydrukowane potwierdzenie złożenia wniosku DS -160 możemy samodzielnie ustalić termin spotkania.

Odbiór paszportu z wizą:

Jeśli została Państwu przyznana wiza, paszport należy zostawić w Konsulacie do momentu ukończenia całego procesu i wydrukowania wizy. Paszport można odebrać w jednym z wielu punktów TNT na terenie kraju. Miejsce odbioru paszportu określamy na etapie ustalania terminu rozmowy. Aby odebrać paszport należy przedłożyć oryginał dowodu tożsamości ze zdjęciem. Zalecane jest także zabranie ze sobą kopii pisma potwierdzającego umówienie na spotkanie. Paszport może odebrać członek rodziny - w takim przypadku należy przedłożyć:
- dokument tożsamości ze zdjęciem
- xero dokumentu tożsamości ze zdjęciem właściciela paszportu
- upoważnienie podpisane przez właściciela paszportu upoważniające daną osobę do odbioru paszportu.
Przy odbiorze przesyłki należy dokładnie sprawdzić imię i nazwisko, datę urodzenia oraz numer paszportu na wizie.
Jeżeli zauważymy jakiekolwiek rozbieżności, należy skontaktować się z Konsulatem, w którym wiza została wydana.
Warszawa - tel. (22) 504 2000
Kraków - tel. (12) 424 5107

Wizyta dzieci w Konsulacie

Dzieci poniżej 14 roku życia nie muszą stawiać się na rozmowę w Konsulacie. Jeśli jedno z rodziców posiada ważną wizę nie imigracyjną, rodzina wraz z dzieckiem przebywa aktualnie w Polsce, a dziecko ubiega się o taką samą kategorie wizową jaką posiada rodzic - jest możliwość aby przesłać wymagane dokumenty do sprawy dziecka korzystając z usług kurierskich TNT. W takich przypadkach do wymaganych dokumentów należy dołączyć czytelną kopię wizy rodzica, a w podaniu wizowym dziecka wyraźnie zaznaczyć, czy dziecko podróżuje z jednym rodzicem, czy z obojgiem (w przypadku gdy oboje posiadają ważną wizę). Jeżeli nazwisko rodzica i dziecka są różne należy dołączyć pełny odpis aktu urodzenia lub postanowienie sądowe o adopcji.

Konsulaty USA w Polsce

Od niedawna osoby starające się o wizę do USA mają prawo wyboru gdzie będą mogły odbyć rozmowę. Podania wizowe można teraz składać w:

- Ambasada USA 00-540 Warszawa, ul. Piękna 12
Rozmowy z Konsulem dotyczące wiz turystycznych wyznaczane są w godz. 7.30 - 11.30 od poniedziałku do piątku z wyjątkiem polskich i amerykańskich świąt oraz ostatniego piątku każdego miesiąca.

- Konsulat Generalny USA 32-043 Kraków, ul. Stolarska 9
Dział wiz nieimigracyjnych w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie jest czynny w godzinach 8.30 - 11.30 oraz 14.30 - 15.30 od poniedziałku do piątku z wyjątkiem polskich i amerykańskich świąt oraz ostatniego piątku każdego miesiąca.

 

wizy

Jeśli masz pytanie

lub problem z wizą, skorzystaj z poniższego formularza
Sposoby płatności

Przelew krajowy
ATABE LTD
Bank Zachodni WBK
nr rachunku:
43 1090 2688 0000 0001 2132 7828
Przelew zagraniczny
ATABE LTD
Bank Zachodni WBK
nr rachunku:
PL 43 1090 2688 0000 0001 2132 7828
SWIFT Code: WBKPPLPP
Copyright © Atabe LTD - 2014. Projekt i wykonanie - Freeline.

YouTube Facebook Google+
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij